Poezie

Galadriel

30. května 2018 v 8:38 | Galadwen
Po nesmírně dlouhé době opět Galadwenina báseň. Dle slov autorky jedna z nejstarších položek její tvorby.

Kovář

13. února 2018 v 7:26 | Třezalka
Irith: Já jsem si tuto Třezalčinu báseň z celé tvorby z Radostinové hry oblíbila naprosto nejvíce. Možá vám někomu přijde povědomá, neb jsem i vyžádala svolení a přepsala ji na TolkienCon na naší básnickou výstavu.
Je prostě nádherná.

Pěvec

29. ledna 2018 v 20:33 | Polly
Báseň pojednává o jednom středozemském pěvci (nebo Pěvci?) s nešťastným osudem.

Houbičky

14. ledna 2018 v 21:28 | Polly
Druhá báseň z Pollyina pera jako by zdánlivě reagovala na písničku pět čarodějů. Jak to s jedním z nich vlastně bylo?

Poledník

4. ledna 2018 v 18:28 | Polly
O jaké postavě se bude básit dnes, to už musíte poznat sami. Ale není to tak těžké.

O bylinkách a sušeném králíku

18. prosince 2017 v 22:12 | Šárka
Šárka se chopila postavy, o které se příliš básně neskládají. A je to opravdu s podivem. Kapitán Gondoru má šanci. Jak ji využije?

Krása je relativní

10. prosince 2017 v 15:34 | Daniela
Báseň je opět věnováná (relativně) krásné elfí paní Arwen. Aredhel tvrdí, že je báseň nesmírně smutná a měla by se číst tragicky a za doprovodu pohřebního pochodu. Irith tvrdí, že je vlastně hrozně vtipná. Nechť laskavý čtenář posoudí sám.

Jmenná permutace

3. prosince 2017 v 19:19 | Daniela
Báseň pravděpodobně inspirovaná faktem, že si Danielina družinka nebyla schopná zapamatovat jména jak tří sester, tak jejich ztraceného bratra. Danielina si povšimla jistého taháku, který by mohl pomoci i Vám, pokud se v dětech Starého brala stále neorientujete. Rýmování je dosti neobvyklé, musíte ty rýmy trochu hledat :-)

Tinúviel

24. listopadu 2017 v 17:09 | Timbo, Pomněnka, Třezalka
Báseň neinspirovaná hrou, ale jednou elfí paní, Luthien Tinúviel. Povšimněte si poněkud neobvyklého rýmování. A z této básně opravdu, opravdu mrazí.

Krebainy

5. listopadu 2017 v 9:46 | Elsa
Báseň je inspirována poněkud vtipnou příhodou, kdy Elsina skupinka (Elsa, Daniela, Aredhel a Šárka) překračovala hory, kde je, jak již bylo zmíněné, neustále ostřelovali kamenní obři. Prý už byli skoro na konci cesty, když se ozvalo strašlivé zakrákání a z lesa vylétl pár sojek. A teď se názory na situaci různí. Zbytek skupinky tvrdí, že v tu chvíli Daniela zařvala "Krebainy!", Daniela tvrdí, že v tu chvíli zařvala "Kterej kretén?!". Nicméně její výkřik, ať už byl jakýkoliv, dal za vznik této básni.

Olifant

23. října 2017 v 20:43 | Daniela
Pár dní po hře ještě poslala Daniela meil s básničkou, která jí napadla v tramvaji, když uvažovala o celém dobrodružství. Básnička je o jednom středozemském zířátku, které měli na své cestě hráči šanci potkat.

Arwen

16. října 2017 v 22:29 | Elsa
Mnoho hráčů udivil fakt, že Paní Arwen byla až nápadně podobná zlobrovi, který na minulém úseku cesty strážil most. Jak později říkala Aredhel, původní idea byla napsat: "Údolí Imladris, kde Bouřná padá v hluboký dol....... sídlí tam elfí paní, vypadá jak trol." Nakonec ale vznikla tato básnička, mimo jiné popisující taktéž fakt, že paní Arwen chtěla za svou radu zaplatit tím, že jí poutníci nakreslí část jejího krásného údolí.

Entí píseň

4. října 2017 v 18:24 | Drozd
Jak je vidět, mají komentáře na blozích svou váhu. A možná i jim můžeme totiž vděčit za to, že se náš milý opeřenec Drozd odhodlal a zaslal nám ke zveřejnění svou dávnou báseň.
Možná se mýlím, pokud ano, oprav mne Drozde prosím, když myslím, že byla tato báseň zvolena ne úplnou náhodou, pro jednoho rovněž velmi milého enta...
A vypadá to, že entí poezie začíná zde, na Quentaru dosahovat rozkvětu nikde jinde nevídaného.

Kamenní obři

29. září 2017 v 8:44 | Elsa
Elsa svou básničku napsala ve chvíli, kdy zkroušeně seděli u Kamenných obrů a pořád a pořád bezvýchodně byli rozdrcováni na kaši letícími balvany ve válce obrů. Její skupinka se prostě za žádnou cenu nedokázala vymotat z bludiště hor. Své pocity z toho, jaké to je, když vás už popáté rozdrtí balvan Elsa vyjádřila v této básničce :-)

Roklinka

23. září 2017 v 21:54 | Timbo, Pomněnka, Třezalka
Druhá z básní odkazuje na údolí Imladris, kterému se ostatně bude věnovat ještě více děl. Nějak hráče údolí Roklinky, jak jim bylo ukázáno ve hře uchvátilo a zejména většinu z nich uchvátila Tani, jako Paní Arwen.

Středozemská postava

15. září 2017 v 1:57 | Elsa
Sonet o postavě ze Středozemě. Co říct víc? Možná jen to, že elf ze hry byl hnědovlasý (Irith) a žádný hobit je po cestě na svačinku nepozval. Jen hraničář před unavenými poutníky v hospodě drze popíjel svůj rudý mok (malinovka), dokud ho nevyhnala svatba.

Hildifons

10. září 2017 v 12:32 | Aredhel
Na začátku srpna proběhla v rámci naší slavnosti Radostin velká hra. Hru připravila Irith a vyprávěla v ní další ze příběhů Tří sester. Jednalo se o jakousi větší stopovačku. Reportáž ze hry brzy vyjde na Mittalmaru. Když Irith hru připravovala, uvažovala, jak udělat "životy", protože hráčí mohli relativně často herně umřít. Pohrávala si s myšlnkou jakési životové banky, kam by si hráči vždy museli pro nový život dojít, ale nakonec zvolila originálnější a užitečnější způsob. Pokud hráči v průběhu hry umřeli, mohli si život vrátit tím, že napsali báseň na nějakou Středozemskou postavu či událost. Takto se sešlo mnho krásných básní, které budou postupně zveřejňovány zde, na Quentaru. A jako tématický úvod (ve hře hráči hledali ztraceného Bralovského bratra Hildifonse) si můžete přečíst Aredhelinu báseň Hildifons.

Biely strom

1. září 2017 v 8:42 | Eva Zahradníková
Jak jste si pravděpodobně všimli, přes prázdniny jsme na tomto blogu nevydávali. Většina lidí je stejně pořád pryč a nestíhali by tak články číst. S novým školním rokem se ale zvyšuje i aktivita Quentaro. A těšit se můžete zejména na básně.
Jako překrásný úvod jsme zvolili báseň Biely strom od Evy Zahradníkové.

Taxus baccata aneb tisící tis

18. února 2017 v 8:51 | Neklan

Jak to tak vypadá, příspěvky na Quentaro jsou zatím veskrze pánskou záležitostí. Už máme tři, všechny tři napsali muži. Jedná se o dvě prozy a jednu poezii. A je nám ctí Vám právě tu poezii dnes představit. Povídko - báseň Taxus baccata aneb tisící tis od Neklana.
 
 

Reklama