Jak se stát detektivem - Zločin

13. června 2018 v 20:43 | Ithilwen |  Próza
Série drabblat s hobití tématikou od nadějné mladé autorky Ithilwen. Jedná se o její prvotinu, komentáře a hodnocení tedy jistě potěší.
V tomto článku je první kapitola. Sedlák Červík řeší zločin. Podle příručky. Jak to může dopadnout?Kapitola první - Zločin


Červík neměl dobrou náladu. Už zas mu někdo ukradl mrkve! Měl ovšem štěstí. Jeho manželka mu před měsícem ke svým narozeninám věnovala příručku s titulem »Jak se stát detektivem«. Tak měl teď aspoň příležitost tu příručku použít. Udělal to. Teď tedy chodil po celé čtvrtce a ptal se, jestli neviděli někoho s pytlem, košem nebo rancem, který by vypadal, jako by v něm byla spousta mrkve. Neměl důvod to neudělat. Podíval se do příručky a tam stálo: "Pachatel může mít komplice. To je člověk, který je spojen se zločincem, pomáhá mu a nejčastěji je jím podplacen." Tudíž jsou-li pachateli Smíšek a Pipin, mohl být komplicem Bulvovic Cvali, který tvrdil, že v době loupeže byl v Domě Pamětin a nic tudíž nemohl vidět. Ale neměl na to svědka. To znamená, že mohl lhát, třeba za pět mrkví z padasáti. Ale Cvali by mu nelhal. Nebo že by ano? Cvali by nejspíš Smíška s Pipinem nezradil, ale z Červíka a jeho psů měl strach. Mluvil pravdu. Nebo ne? Příručka nepříručka, Červíkův mozek na to nebyl stavěný. Červík by oral, zaséval, sklízel. Na tohle mu rozum nestačil. Byl v koncích. V koncích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama