O bylinkách a sušeném králíku

18. prosince 2017 v 22:12 | Šárka |  Poezie
Šárka se chopila postavy, o které se příliš básně neskládají. A je to opravdu s podivem. Kapitán Gondoru má šanci. Jak ji využije?O bylinkách a sušeném králíku

Černá se popelem východní strana,

zahřměla mordorská brána,

závratná myšlenka zimního rána,

šance pro kapitána.


Dlouhé jsou hodiny, než slunce vstane.

Nohy máš k domovu přivázané,

bratr tvůj vydal se přes moře slané.

Ty jsi však odolal, kapitáne!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Neklan Neklan | 28. února 2018 v 9:48 | Reagovat

Hej, tahle báseň je lepší, než se na první pohled zdá.
Trochu škoda, že je v úvodu prozrazeno o koho jde, ale fakt jen trochu. :-) Ne, že by to tam být nemohlo, ale klidně to mohlo zaznít až po básni, nebo až v komentářích. Nu což.

Někdy dost pochybuji, zda má rým ještě místo v poezii - samozřejmě má, to jsou jen moje plané obavy, spíš bych ale řekl, že napsat dobrý rým je už trochu vyšší dívčí. Ne, že by to nešlo, ale mám dojem, že někdy to básním ubírá, neb kvůli rýmu občas utrpí sdělení a z básně se stane pouhá rýmovačka.
Tady to ale sedlo. Možná už jen proto, že to není nejběžnější (a taky nejprimitivnější) schéma AABB CCDD, ale abych to taky nebanalizoval, myslím, že se Ti Šárko povedlo vystihnout tu situaci.
Jediné co mi trochu nesedí je ten nadpis, protože se vztahuje k trochu jiné události a je proto zavádějící, ale v širším kontextu (pokud se nepletu, že se jedná o název kapitoly, ve které se udály obě záležitosti) by to fungovat mohlo - pak je to vlastně rám obrazu - trochu velký, asi jako Hasufel pro Pipina, ale je.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama