Komentáře

1 Neklan Neklan | 8. června 2017 v 21:47 | Reagovat

Húm, dlouho očekávaná povídka. :-D
Díky za ni.
Trochu jsem se zarazil nad výroky, které jsem četl už u Aredhel (http://aredhelbila.blog.cz/1705/snadnejsi-cesta-povidka-inspirovana-dodatky-k-navratu-krale) ale zjistil jsem, že jsou "tradiční".
Popravdě se mi Aredhelina verze příběhu líbí více, ale kdo ví, jak to tenkrát opravdu bylo. A líbí/nelíbí je kategorizace příliš subjektivní.
Jo a dík za Thaliona.

2 drozd drozd | 9. června 2017 v 12:25 | Reagovat

Já neumím být nějak kritický,spíš moje komentáře můžou vyznívat až Grímovsky podlézavě,což mně po zpětném čtení někdy i  děsí...

Ale jako paralelní a doplňující příběh Aredhel zpracovaného tématu se mi to prostě líbí.
Působivé-zvlášť Černokněžný král.

3 Jeremiáš Jeremiáš | 21. června 2017 v 20:40 | Reagovat

[1]: Tak dlouho očekávaná? Já ani nevěděl, že to Irith někomu prozradila... :D je vždy těžké dostát očekáváním. Musím zahanbeně přiznat, že jsem Aredhelinu povídku až dodneška nečetl -- nebyl to můj jediný rest, ale určitě jeden z největších. Každopádně perspektivě jedné ze Sněžných žen nemůžu konkurovat... ani bych nechtěl.

Ledová ruka má především představit hrdinu, jehož cesta bude pokračovat už dnes a pak ještě jednou za dva týdny. Přesunout pozornost od rámujícího příběhu velkého krále a jeho skomírající země k hobitovi.

Každopádně díky za komentář, snad stejně jako Thalion potěší i zbývající odkazy v příběhu. :-)

[2]: Díky. Říkal jsem si, že by si král Angmaru zasloužil po své naprosto bezvýznamné roli ve filmovém Hobitovi nějakou resuscitaci ;-)

4 Neklan Neklan | 22. června 2017 v 10:44 | Reagovat

[3]:Někde to zaznělo (ent ví kde)...(přátelit se s hobity je svým způsobem nebezpečné :-D)
Promiň za to srovnávání, je to trochu, jako bych po vychutnaném konceru Beethovena prohlásil něco ve smyslu: "ale stejně mám radši Bacha." Turdus má pravdu. :-D A každý vypráví jak umí, třeba i drozd časem zacvrliká, což? ;-)

Rest - zajímavé, měl jsem za to, že Aredhelin příběh znáš. :-) Pak ale padá jakékoli podezření, žes "opisoval" (tedy od někoho jiného, než od samotného Tolkiena, což je v podstatě nutnost). :-)

Fajn, že příběh pokračuje. Po zkušenosti z Anekronů (mimochodem k velké škodě zrušených, tak doufám, že příběhy jsou někde zálohované) jsem tušil, že pokračování přijde, ač to nebylo nikde výslovně řečeno a naznačovala to jen forma nadpisu.

Díky za odkazy v pokračování. G. trochu vylekal, přeci jen potkat velkého jezdce potmě, není nic přijemného ani v Kraji (nebo možná právě v Kraji), ale zvláštní klobouk je dostatečně uklidňující (i když potmě nejde rozeznat jeho (modrá) barva). :-) Fakt by mě zajímalo, jestli z Gandalfa opravdu vždycky vyzařoval takový pokoj na ty, kdo ho potkali.

Já osobně si cením více Thalionovy resuscitace, než černokněžníkovy. :-D

Jo, taky jsem uvažoval nad morgkulskou dýkou - při čtení PP by jeden nabyl dojmu, že je nějak úzce spjata s Minas Morgul a tudíž by to nefungovalo (časově), ale díval jsem se, že ty dva názvy na sobě nemusí být závislé. A nůž se rozpadl až v rukou (Froda? nebo Aragorna?), do té doby ale mohl klidně fungovat a odkdy to taky neřeší. :-D Tfuj! Zákeřné zbraně.

A ještě jedno rýpnutí si neodpustím, ale charakter pověstí těchto příběhů mu naštěstí láme hrot.
Zdá se mi, že se nám množí hobiti navrátivší se z bitvy o Fornost. Ačkoli se dá v pramenech číst: "(Krajané)Na pomoc králi (Arveduimu) poslali nějaké lučištníky, kteří se nikdy nevrátili;..."
Ehm, inu ovšem... Staldo? Radda? (http://mittalmar.blog.cz/1705/tri-sliby)
Pardon, to bylo jen takové zlomyslné rétorické cvičení. :-D

Dík, že Jiskérky ještě žhnou!

5 Jeremiáš Jeremiáš | 22. června 2017 v 22:56 | Reagovat

[4]: V pořádku, jsem rád za názor. Prameny jsem se snažil pročíst důkladně a na větu o nenavrátivštích se lučištnících jsem narazil, usoudil jsem ale, že jeden snadno unikne pozornosti ;-)

Oba Anekrony jsou zazálohované, můžu je soukromě poskytnout, pokud to půjde nějak technicky zařídit, přímo zveřejňovat jejich obsah prozatím nechci. Ještě nevím, co s těmi stovkami článků přesně udělám :-)

Jinak díky za odkaz na Aredhelinu povídku, Gondorského semenáčku jsem se neúčastnil, takže mě naneštěstí dosud minula.

6 Neklan Neklan | 23. června 2017 v 10:44 | Reagovat

[5]::-D Když dva usoudí totéž, ještě to neznamená totéž. :-D No v pohodě: "... s jedním, či se dvěma..." by ještě nemusel být problém, ale až takových jednotlivců bude rota, bude se to špatně uvádět do souladu s Appendixem A. :-D

To zní jako zvěst o dochované knihovně (z Atlantidy) nebo Gondolinu. :-D Čili vcelku příjemně.

Rádo se stalo! Já jsem se náhodou nachomýtl u rozprav o almanaších, tak jsem měl tu čest ještě před publikováním na blogu. (Další z dlouho očekávaných...)
A co tento ročník, plánuješ?

7 Jeremiáš Jeremiáš | 23. června 2017 v 15:24 | Reagovat

[6]: Neplánuji. Fanfikci už moc nepíšu a nestíhám ani ostatní soutěže kvůli svým dalším projektům a fakt bych nechtěl posílat nějakou rychlokvašku. Může se to ještě změnit, ale nerad bych (zase) něco naplano sliboval. :-|

8 Neklan Neklan | 24. června 2017 v 23:56 | Reagovat

[7]: Hmm, škoda, zvaž to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.