Květen 2017

Sedm kluků a pes - III.

31. května 2017 v 8:53 | Jana Kopečková - Pažoutová |  Próza
Třetí část Galadweniny povídky.

Sedm kluků a pes - II.

24. května 2017 v 18:20 | Jana Pažoutová - Kopečková |  Próza
Druhá část Galadweniny povídky. Do šílené Feanorovic rodinky přibyde další duše... a to duše rovnou vlkodaví.

Sedm kluků a pes - I.

17. května 2017 v 18:28 | Jana Kopečková - Pažoutová |  Próza
Slibovaná Galadwenina povídka je na světě! Bude vycházet na kapitoly, až původně dělená není - ovšem limity na počty znaků jsou neúprosné. Dílko mělo původně zamířit do Semenáčku, ale kvůli překročení stránek (až trojnásobně :-) ) nakonec skončila zde. Ale snad to až tak nebolí :-)

A co nám k příběhu řekne sama autorka?

"K povídce se vztahuje následující historka:
Máme psa, desetiměsíční hodně přerostlé štěně, bratru 45 kilo. Puberťák, co vůbec neposlouchá. Onehdy při venčení s mými dcerami přišla řeč na to, jestli byly takové potíže i při výchově Huana (holky jsou postižené po tom, co jsme s FS hráli Berena a Lúthien a chystáme se na Feanora), i napadlo nás, že by o tom byla pěkná povídka, a ještě k tomu vhodná pro téma Na začátku. Řekly jsme si se Zuzkou, že to zkusíme spoluautorsky a pak vám to pošleme do soutěže.
Jak vidno, nedopadlo to z několika příčin:
1) Ze spoluautorství sešlo, protože se naše provozní doba při psaní neprotíná (Zuzka 14-16.00, já 23-2.00)
2) Zatímco Zuzka zcela chápe Feanorovy syny, když byli v jejím věku, já cítím spíš s Nerdanel (fakt nezávidím).
3) Nejsem fyzicky schopna napsat text do 10 normo. Překročila jsem zhruba 4x. Snad to není přesmoc i pro Quentaro. (Jak vidno z tohohle mailu, vůbec nedokážu psát krátké jakékoliv texty.)

Varování: Je to absolutní šílenost (ultratolkienistická parodická povídka o dětech a psovi, inspirováno Silmarillionem, HoME, Chůvičkami - http://pisnestredozeme.cz/song?songid=168 a realitou). Nečetl to kromě Zuzky žádný betareader (a Zuzka ještě nedospěla ke shodě podmětu s přísudkem), ale myslím, že je to stran chyb a stylistiky dost čisté."

A teď již první část povídky

První mezi pěvci

2. května 2017 v 16:00 | Laivine |  Próza
Povídka o jednom z Feanorových synů a také o Přísaze, která vám stejně nakonec vezme všechno. A o tom, jak je to těžké, být vždy přehlížen v tom, na čem vám záleží nejvíce.

Napsala ta, která zná svého Daerona.