Témata

3. ledna 2017 v 20:03 | Polly
Vážení pisálci, milí čtenáři,

Jak už bylo napsáno v úvodním článku, tento blog je hlavně pro vás. A proto se taky snažíme vyjít vstříc těm, kteří by moc rádi psali tolkienistickou tvorbu, ale něco jim v tom brání.První problém - místo k publikování - již je snad vyřešen právě vznikem této stránky. Místečka, kde bychom rádi schraňovali osamocené kvalitní povídky, které nemají kde jinde se uchytit. Kde by si pisálci vzájemně mohli dávat inspiraci, probírat roztodivné teorie zapadající do kánonu a díky pohledu a názoru ostatních své dovednosti brka a kalamáře dále rozvíjet.

Druhý problém, který jste často v diskuzi pod úvodním článkem na blogu mittalmar zmiňovali, byl, že často lidé nevědí o čem psát. A právě s tím by mohl pomoci tento článek.

Určitě se vám už někdy stalo, že jste přemýšleli o tom, co se s hrdiny Tolkienových knih dělo v tu chvíli, kdy se o nich zrovna nemluví. Kde byli, co tam prožívali, o čem přemýšleli? Jak spolu souvisely příběhy postav, které se někde náhodně potkaly? A mohli se tam vlastně potkat? Na jakou příhodu odkazuje daná věta, kterou Profesor vědomě do textu zapracoval a jež zcela očividně má nějaký hlubší význam? A to je jen zlomek možností, nepatrná část skulinek v kánonu, námětů k přemýšlení a hledání adekvátní odpovědi.

Máte-li vy nějakou vlezlou otázku, která vás napadla, nebo prostou touhu dozvědět se o nějaké postavě více než nám o ní Tolkien řekl, stačí se tu zmínit v komentářích pod článkem. Uděláme tady takový sborník nápadů, o čem by se dalo dobře psát nebo o čem by si kdo chtěl rád přečíst. A jednou za čas do tohoto sborníku sáhneme a jedno téma vybereme a zveřejníme na hlavní straně tohoto blogu jako inspiraci pro dané období.

Ano, jako inspiraci. Slouží to pro popostrčení múzy a usměrnění myšlenek, pokud nevíte kudy dál či na jaký příběh se zaměřit. Můžete psát i o čemkoliv jiném a nemusíte se tedy nechat naším výběrem svazovat. Máte ovšem větší jistotu že se trefíte do objektu něčího zájmu.

Tak neváhejte a podělte se o své nápady. Kdo ví, třeba váš komentář zapříčiní vznik nějaké skvostné kapitolovky, na jejíž nový díl se budete každý týden těšit. Nebo pomůžete nějakému pisálkovi překonat tvůrčí krizi… a to za to přece stojí, ne?

Seznam témat:

1) Je zima a tak možná kdekoho z vás napadne, jak prekérní je zapomenout doma kapesník - CO ALE DĚLAL THORIN PAVÉZA, NEŽ vytáhl nebohého hobita z nory (a bez kapesníku)?

2) A kde byl předtím Gandalf?

3) Jak se dostal Gríma Červivec k Theodénovi? Jak se stal jeho rádcem?

4) Jak to vypadalo když se hobiti po dvou letech vrátili z nebezpečné výpravy domů? Jak to přijali ve Velkých Pelouších? A v Rádovsku?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Neklan Neklan | 13. února 2017 v 12:17 | Reagovat

Hej, je to krásné, ale kdo všechno o tomhle ví? Článek je více než měsíc starý a blog ještě déle, ale jsem první, kdo tento článek komentuje.
Prosil bych alespoň o dvě základní rubriky: poesie a próza.
Věřím tomu, že na poesii je více chvilek a může přinést drobné kvítky ve vegetačním klidu. (Chudobky pod sněhem, nebo alespoň krystaly ledu na zamženém okně hledícím k severu.)
A taky prosím o odkazy zvláště na iluminátory a bardy (a Barďata) Středozemě - pro inspiratio.

Témta:
1) Je zima a tak možná kdekoho z vás napadne, jak prekérní je zapomenout doma kapesník - CO ALE DĚLAL THORIN PAVÉZA, NEŽ vytáhl nebohého hobita z nory (a bez kapesníku)? 8-O

2) A kde byl předtím Gandalf?

3) Projděte si některý z výtvarných blogů a nechte se inspirovat obrázky našich (národních) umělců.

2 Miki Miki | 13. února 2017 v 16:20 | Reagovat

Jak se dostal Gríma Červivec k Theodénovi? Jak se stal jeho rádcem?
Hodně štěstí všem pisálkům.

3 Irith Irith | Web | 13. února 2017 v 20:31 | Reagovat

[1]: A co ty a Tvoje tvorba?? Přispěješ :-)

Rubriky budou hned, jak budou nějaké příspěvky :-)

Propagovat... to je pěkné, ale jak?

4 Entony Entony | 13. února 2017 v 23:46 | Reagovat

Irith... ty reklamy.. to je děs... pěst na oko nebo spíš kopanec okovanou botou do rozkroku... kritizuješ slash ;-) a pod tím vyskakuje reklama kde se střídají štíhlé nahotinky s tlustým sulcem vedle kterého jsem já hubenej :-D  to je přímo parodie :-D

5 Neklan Neklan | 14. února 2017 v 12:21 | Reagovat

[3]:Nemůžu Ti slíbit nic, než nespolehlivost, zradu a blbé kecy.

Dobře, bylo by mi ctí to otevřít, ale kde nic není ani Nazgûl nebere. V anketě: http://mittalmar.blog.cz/1611/blog-pro-neviditelne-pisalky jsem hlasoval za čtenáře, ne za přispěvatele, protože zatím fakt nemám čím bych přispěl a nemohu slíbit, že něco bude. Suma sumárum: klidně, viděl bych to tak nejpozději do konce února, ale netuším, který rok.

První: poprosit spřátelené blogery, aby někam na svých blozích viditelně umístili odkaz, případně napsali článeček typu: máš v šupleti nějakou Středozemskou prózu, či poesii, rád by ses o ni podělil, ale nevíš jak, kde a nemáš odvahu podepsat ji plným jménem? Zde: http://quentaro.blog.cz/ se Ti nabízí příležitost par excellence.
Druhá věc, která mne napadá: pokud víš alespoň o jednom člověku, který něco má a byl by pro to sem hodit, napiš mu přímou o tomto blogu.
Třetí: chytit za slovo Laisi - jestli dobře chápu její komentář na mittalmaru, byla by ochotná něčím přispět a má-li něco v rukávu, snad bude štědrá. Snad alespoň ten první článek, aby bylo čemu naslouchat - exempla trahunt. Můžeš poprosit i mým jménem. Díky!
Čtvrtá: už mne nenapadá...

Díky Aegeri!: http://tolkien-maenas.blog.cz/ - odkaz tam je, ale jako jeden z mnoha - poněkud neviditelný - když o něm víš, tak jej za půl minuty najdeš - orientovaní možná rychleji. Omlouvám se, zní to kriticky, ale je to myšleno jako konstatování faktu, nemá to urazit (chybí tady mimika, tón hlasu a možnost okamžité reakce) - hlavní částí sdělení je první slovo odstavce. Opravdu děkuji!

--
[4]: Pravda, to je to umění tvůrců reklam trefit se do černého. Některé (možná všechny) internetové prohlížeče umožňují blokování nežádoucí reklamy. Poptej se někoho, kdo tomu rozumí. (Chrome má doplněk Adblock, ale mě to nastavoval brácha, takže Ti Bohužel neporadím jak to provést.)

6 Aegeri Aegeri | E-mail | Web | 14. února 2017 v 19:09 | Reagovat

Však taky prosím o nějakou tu ikonku (nebo mi dáváš svolení ji udělat screenem z titulky?) :-) obrázek bude v menu lépe vidět :-) co se týče další reklamy, články na MM budu psát až o víkendu (ano po dlouhé době dva dny volna :-D ) takže bych mohla zkusit něco sepsat i na veškeré tolkien blogy...

7 Neklan Neklan | 17. února 2017 v 8:54 | Reagovat

[6]:Díky! Výživnější!

8 Istwen Istwen | 10. ledna 2018 v 14:30 | Reagovat

Mám tady pár zajímavých témat...
1. Rady a tipy od profesionálních zlodějů mrkve, celeru a hub (od Ithilwen)
2. Éowyn-tajný deníček
3. Sedlák Červík detektivem aneb kde jsou ty mrkve (rovněž od Ithilwen)
4. Drak školou povinný-Šmakovo dětství(nekanonické)
5. O kozách, zahrádce a rajčatech
6. Dárek aneb kterak Sam vypěstoval hranatá rajčata
7. O nejlepšího vypravěče - každoroční soutěž mezi elfy? (Ve Středozemi, ne na quentaru :-) ) I když možná...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama